Smacznie, zdrowo, kolorowo!

Wpisane przez: p. A. Żywiec

smacznie zdrowo1

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

6 października w klasie 2c odbyły się zajęcia praktyczne, polegające na samodzielnym przygotowaniu zdrowego posiłku. Dzień rozpoczął się od przypomnienia zasad właściwego odżywiania, uświadomienia dzieciom tego, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego śniadania. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty, z których wykonały pożywne i kolorowe kanapki. Wykorzystały do nich także warzywa. Potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Smakowało wyśmienicie!

Wspólne śniadanie było dla nas świetną zabawą, okazją do integracji i rozmów o właściwym odżywianiu.