„JESTEM WIDOCZNY - JESTEM BEZPIECZNY ”

Wpisane przez: nauczyciele klas pierwszych

odblask policja

W poniedziałek,  25 września  w sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w akcji informacyjno- edukacyjnej „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”, organizowanej przez Prezydenta  Miasta Krosna, wspólnie  z Miejską Policją, Państwową Strażą Pożarną oraz Strażą Miejską  w Krośnie. Podczas spotkania przeprowadzono konkursy wiedzy przygotowane i prowadzone przez służby mundurowe, które pozwoliły pierwszoklasistom utrwalić ważne zasady bezpiecznych zachowań w domu i na drodze. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem osobistym i ochronnym umundurowania wyżej wymienionych  służb. Nie zabrakło też elementu, na który dzieci czekały najbardziej, czyli edukacyjnego przedstawienia, podczas którego bardzo energicznie i żywiołowo reagowały na przekazywane treści w formie piosenek i odpowiadały na pytania zadawane przez aktorów. Na pamiątkę każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał opaskę odblaskową i edukacyjną kolorowankę.