Spotkanie dzieci z klas 1-3 z policjantami KMP w Krośnie pod hasłem „Ostrożnie pies”.

Wpisane przez: p. Anita Żywiec
Odsłony: 2288

zdj0 copy27 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie dzieci z klas 1-3 z policjantami KMP w Krośnie pod hasłem „Ostrożnie pies”. Młodszy aspirant Robert Bożek, młodszy aspirant Marcin Krówka i pies Bary prezentowali dzieciom zasady właściwego zachowania w sytuacji, kiedy spotkamy na drodze nieznajomego psa, który zachowuje się agresywnie.

Dzieci dowiedziały się między innymi, że w takim wypadku nie należy uciekać, bo to tylko może sprowokować czworonoga do ataku. W sytuacji, gdy pies zaatakuje, należy przyjąć pozycję „żółwia”, to znaczy schować palce do środka splecionych dłoni, zakryć nimi szyję i uszy, przykucnąć i schować głowę głęboko między kolana.

Panowie opowiedzieli również o roli psa w pracy policji. Dużą atrakcją był krótki pokaz umiejętności Barego, który chętnie wykonywał komendy policjanta.

Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem, o czym świadczyły liczne pytania zadawane gościom przez dzieci.

foto

Przewiń na górę