Kasia Uliasz – zwyciężczynią IX Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego

Wpisane przez: p. Jolanta Sajdak
Odsłony: 2141

z6Kasia Uliasz – zwyciężczynią IX Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego.

Konkurs ortograficzny, przygotowany z myślą o uczniach klas trzecich, został przeprowadzony
w trzech poziomach: klasowym , szkolnym i międzyszkolnym.   Do dyktanda , w Miejskim Zespole Szkół  Nr 1 w Krośnie, przystąpiło pięciu uczniów z naszej szkoły: Milena Miezin i Natalia Duda z kl.IIIa, Julia Frankowicz z kl. IIIb, Jakub Marszałek z kl.IIIc oraz Katarzyna Uliasz z kl.IIId.  W II etapie do rozwiązania testu sprawdzającego poprawność  pisowni i znajomość ortografii przystąpiło już trzech uczniów naszej szkoły :Milena Miezin ,Jakub Marszałek oraz Katarzyna Uliasz .Celem konkursu było rozbudzanie odpowiedzialności za poprawność ortograficzną i interpunkcyjną języka, propagowanie dbałości o sprawne pisanie zgodnie z normami polskiej ortografii oraz motywowane do samodzielnego kształcenia umiejętności językowych.

 Komisja konkursowa wyłoniła laureatów: I miejsce zajęła Kasia Uliasz, którą do konkursu przygotowała  pani Magdalena Urbańska, wyróżnienie otrzymała również Milena Miezin  uczennica pani Jolanty Sajdak oraz Jakub Marszałekuczeń z klasy pani Agnieszki Frankowicz.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce! 

foto

Przewiń na górę