Najpiękniejsze polskie tradycje Świąt Wielkanocnych

Wpisane przez: p. E. Dereniowska
Odsłony: 821

pisanki2 

Bardzo lubimy Święta Wielkanocne, które rozpoczęły się Niedzielą Palmową. Tradycja nakazuje na ten dzień przygotowanie palemki, która może być zrobiona z bibułki, gałązek bazi, bukszpanu czy suszonych kwiatów.

Z utęsknieniem czekamy na Wielką Sobotę bo w tym dniu przygotujemy koszyczek wielkanocny, do którego wkładamy babkę, baranka, chleb, chrzan, malowane jajka, wędlinę, zieloną gałązkę lub coś jeszcze...W Wielką Niedzielę wspólnie z naszą najbliższą rodziną zasiądziemy do świątecznego śniadania, podzielimy się jajkiem i złożymy sobie wzajemnie świąteczne życzenia. A w Wielkanocny Poniedziałek (zwany lanym poniedziałkiem) polejemy się wodą.

Życzę Wam Kochani zdrowych, pięknych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i mokrego dyngusa.

Do posłuchania świąteczna piosenka - Święta tuż, tuż (Wielkanoc) https:www.youtube.com/watch?v=pNoD_565U08

foto

Przewiń na górę