"Dzień Kropki"

Wpisane przez: p. P. Safin, p. P. Michalak
Odsłony: 274

kropka1

W piątek 15 września uczniowie klas 1-3, podczas zajęć świetlicowych, obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Inspiracją do powstania tego święta stało się wydanie książki Petera H. Reynoldsa pod tytułem „Kropka” w 2003r. Dzieci poznały historię ich rówieśniczki Vashti, która podczas lekcji plastyki doszła do wniosku, że nic nie potrafi. Gdy inni uczniowie tworzyli prace, dziewczynka nie potrafiła wymyślić co mogłaby zrobić. Z pomocą przyszła jej nauczycielka, która zachęciła ją do działania: „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie”. Jedna, malutka kropka i słowa zachęty, zmieniły nastawienie Vashti, jak również pomogły uwierzyć jej we własne możliwości, co doprowadziło do.. Nie będziemy zdradzać zakończenia, tylko zachęcamy wszystkich do przeczytania książki :)

W Dniu Kropki celebrujemy kreatywność, odwagę i zabawę, próbujemy odkrywać talenty oraz nasze mocne strony. Uczniowie naszej szkoły dając się ponieść wyobraźni wykonali bardzo ciekawe prace. Efekty dziecięcej twórczości można podziwiać na zdjęciach umieszczonych w galerii oraz na gazetce znajdującej się na drugim piętrze koło świetlicy.

foto1

Przewiń na górę