Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów z wykorzystaniem robotów zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" z wykorzystaniem robotów

Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla, p. T. Czepiel
Odsłony: 456

logo Laboratoria Przyszoci pion biaeOd września 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 14 mogą już korzystać ze sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Nowe pomoce dydaktyczne wzmocniły atrakcyjność lekcji oraz kół zainteresowań.

Uczniowie podczas zajęć informatyki zapoznali się z działaniem robota edukacyjnego Photon. Dzięki specjalnej aplikacji na tablety i smartfony, możliwe jest poruszanie robotem w określonych kierunkach, rozpoznawanie kolorów, reagowanie na różne bodźce, np. dotyk lub reagowanie na odległość.

Celem zajęć było kształtowanie i rozwój zdolności manualnych i technicznych oraz umiejętność samodzielnego myślenia.

Informacje  o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie2

#LaboratoriaPrzyszłości

foto1

Przewiń na górę