Laboratoria Przyszłości - zakup sprzętu

Wpisane przez: p. T. Czepiel, p. J. Pająk-Cieśla

W ramach Programu #LaboratoriaPrzyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości blisko 200,000 zł dzięki któremu czerwcu 2022 r. zakupione zostało następujące wyposażenie z katalogu wyposażenia podstawowego i dodatkowego:

• drukarka 3D z akcesoriami i filamentami,
  • stacja lutownicza,
  • sprzęt audio-video (aparat fotograficzny z funkcją nagrywania z akcesoriami,  oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal),
  • roboty edukacyjne,
  • pracownie robótek ręcznych, hafciarka,
  • maszyny do szycia wraz z zestawem akcesoriów,
  • stół roboczy kuchenny, zestawy kulinarne, robot wielofunkcyjny, mikser,
  • stół warsztatowy ucznia, stanowisko pracy nauczyciela, taboret obrotowy,
  • imadło ślusarskie z kowadłem,
  • zestaw BHP

Te innowacyjne narzędzia będą wykorzystywane na wszystkich rodzajach zajęć edukacyjnych i na każdym etapie edukacyjnym oraz podczas zajęć pozalekcyjnych, stymulując rozwój kompetencji uczniów w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

Sprzęt audio-video posłuży do nagrywania nowych umiejętności i talentów na zajęciach dodatkowych i kołach zainteresowań, jak również w realizacji różnego typu wydarzeń z życia szkoły takich (np. akademie, przedstawienia, konkursy).

logo Laboratoria Przyszoci poziom biae