Programujemy z Photonem

Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla
Odsłony: 536

mata3W październiku uczniowie klasy 5d i 8c uczestniczyli w zajęciach z robotem Photon, którego zakupiliśmy w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości .

Ponieważ jako szkoła uczestniczyliśmy w Europejskim Tygodniu CodeWeek 2022, w ramach tego przedsięwzięcia na zajęciach Robotyki uczniowie skonstruowali maszynę Goldberga, w której przewidzieli również udział Photona. Jego zadaniem było wypchnąć piłeczkę tak, aby potoczyła się wyznaczoną trasą. Było kilka nieudanych prób, ale udało się osiągnąć cel.

Uczyliśmy się również programować z aplikacją Photon Edu wykorzystując graficzne polecenia Photon Bloks. Z palety instrukcji w formie kolorowych bloczków z napisami języku polskim tworzyliśmy programy przeciągając bloczki do panelu programowania i przyklejając jeden pod drugim. Dzięki określeniu parametrów uczniowie mogli dokładnie określić rodzaj ruchu robota np. odległość w centymetrach oraz parametry skrętu np. kierunek i zakres.

Wykorzystaliśmy także maty do zrealizowania gry w pytania i odpowiedzi, z zakresu matematyki, przyrody i geografii.  

Zajęcia bardzo podobają się dzieciom, angażują uczniów oraz sprzyjają odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Linki do filmów:

Programowanie trasy z Photonem: https://youtube.com/shorts/1KFM2MnEmD8?feature=share

Maszyna Goldberga: https://youtube.com/shorts/Z07Ccg5u0XQ?feature=share

foto1

Przewiń na górę