Kreatywnie podczas lekcji i na świetlicy

Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla, p. A. Bajger
Odsłony: 492

photon1

Listopadowe zajęcia z robotyki upłynęły nam na rozwijaniu wyobraźni przestrzennej i kreatywności w towarzystwie robotów Photon, zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

W klasie 4C uczniowie wykorzystując matę oraz dodatkowe pomoce edukacyjne zaprogramowali przejazd przez miasto, uwzględniając obiekty budowlane i znaki drogowe. W klasie 5D odbyły się wyścigi robotów oraz losowy wybór pytań z różnych dziedzin przygotowanych przez uczniów, który umożliwił dotarcie do określonego celu.

Uczniowie klasy 6B na zajęciach techniki korzystając z klocków konstrukcyjnych Lego budowali wymyślone pojazdy i chętnie prezentowali efekty swoich działań. Zabawa zaangażowała wszystkich, a satysfakcji z wykonanych prac nie było końca.

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie z klasy 2c poznawali podstawowe możliwości robotów Photon i uczyli się programować ich ruch za pomocą poleceń Photon Badge. Były to pierwsze zajęcia, w których świetliczaki zapoznały się z Photonem i zasadami działania robotów. Podczas samodzielnej pracy programowali ruch robota, wydawanie dźwięków oraz zmianę koloru czułek. Punktem kulminacyjnym zajęć było wykonanie takiego samego zadania przez wszystkich uczestników. Dotyczyło ono pokonania drogi z przygotowanymi przeszkodami.

Zabawa z robotami wpłynęła nie tylko na rozwijanie wyobraźni przestrzennej, kreatywności oraz zdolności manualnych, ale także integrowała uczniów powodując mnóstwo pozytywnych emocji.

foto1

Przez miasto: https://youtu.be/o-Xn7qbteRY

Wyścigi robotów: https://youtu.be/rcSp7RgjDL4

Przewiń na górę