Laboratoria Przyszłości - nasze działania.

Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla
Odsłony: 291

druk3Czerwiec to miesiąc podsumowań różnych działań i programów realizowanych podczas zajęć dydaktycznych oraz dodatkowych w formie kół zainteresowań. Mamy za sobą pierwszy rok z programem #Laboratoria Przyszłości. Nasi uczniowie poznali podstawy kodowania i programowania podczas zabawy z robotem Photonem na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Rozwijali umiejętności projektowania 3D korzystając z programu Tinkercad, za pomocą którego tworzyli projekty do druku. Wielokrotnie śledzili proces wydruku, a następnie czyścili wydrukowany model.

Wśród starszych uczniów pewnym zainteresowaniem cieszyły się mikrokontrolery, które szkoła zakupiła dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości”. Jeden z uczniów klasy ósmej, Piotr stwierdził: „Zestaw BeCreo pomógł mi zapoznać się z podstawowymi możliwościami płytki arduino. Szczególnie ciekawe wydaje mi się możliwość sterowania innych urządzeń takich jak wyświetlacz lub diody LED za pomocą mikrokontrolera i możliwość zobaczenia kodu źródłowego w aplikacji BeCreo. Aplikacja BeCreo pozwala programować płytkę Arduino za pomocą klocków-poleceń podobnie jak język Scratch, lecz może służyć też do programowania w C/C++”.

foto1

Przewiń na górę