Projektujemy i drukujemy w 3D

Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla
Odsłony: 227

projektowanie8Od początku roku szkolnego 2023/2024, podobnie jak w poprzednim roku, pracujemy w naszej szkole z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Jest to nowoczesny sprzęt, który pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania podczas obowiązkowych zajęć lekcyjnych i kół zainteresowań oraz imprez i innych aktywności szkolnych.

Obecnie uczniowie klas piątych i szóstych pracują nad projektami w programie Tinkercad. Planowany jest stroik świąteczny z użyciem wydrukowanych na drukarce 3D ozdób świątecznych. Nie wszystko wychodzi uczniom za pierwszym razem, niektóre projekty trzeba poprawić. Chętnych do udziału w zajęciach jest coraz więcej, bo każdy chce coś stworzyć i zobaczyć efekty własnej pracy. Wykonane zostały już breloki, medale, pudełka i podstawki.

Na zajęciach robotyki wykorzystujemy roboty Photon. Są one wyposażone w sensory i czujniki, dzięki którym widzą, reagują na dotyk, odróżniają ciemność od światła, mierzą odległość, a także rozpoznają przeszkody na swojej drodze. Dzięki sterowaniu robotami uczniowie rozwijają kreatywność i uczą się logicznego myślenia oraz współpracy w grupie – tworzą zsynchronizowane programy w parach. Uczą się również programowania robota przy pomocy instrukcji w postaci symboli lub kolorowych bloczków.

foto1

Przewiń na górę