Przykładowe zestawy ćwiczeń doskonalące sztukę zapamiętywania i efektywnego uczenia się

Wpisane przez: p. Waldemar Rodzeń
Odsłony: 14139

Spis treści

      Od  wielu lat zajmuję się wymyślaniem i organizowaniem różnorodnych zabaw, gier, konkursów, quizów, tworzeniem łamigłówek, rebusów, szarad, krzyżówek, ćwiczeń, etc, które wykorzystuję w mojej pracy pedagogicznej.

      Poniżej    przedstawiam   kilka   propozycji,    które   szczególnie przydatne są  na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych. Ująłem je  w zestawy, gdyż zastosowanie ich w określonej i zamierzonej kolejności pozytywnie wpływa na efektywność kształcenia logicznego myślenia, uwagi, koncentracji, pamięci i aktywnego uczenia się. Nadmieniam, iż kilka pomysłów jest mojego autorstwa, a wiele zaczerpnąłem z różnych źródeł (czasopism, książek, publikacji metodycznych, zajęć warsztatowych, w których byłem uczestnikiem...).