Szanowni Rodzice!

W związku z przywróceniem od 25 maja zajęć opiekuńczo-wychowawczych z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III oraz konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty i od 1 czerwca klas konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły dla klas IV - VII przedstawiamy Państwu do zapoznania się z REGULAMI ORGANIZACJI ZAJĘĆ REWALIDACYJNYCH, EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ I KONSULTACJI w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 wraz z załącznikami.

W celu umożliwienia Państwu skorzystania z opcji wypełnienia w domu oświadczenia rodziców (załącznik nr 1 do regulaminu) zamieszczamy go do pobrania w wersji WORD.

1) oświadczenie rodzica otwórz

2) oświadczenie pracownika otwórz

3) regulamin organizacji zajęć rewalidacyjnych otwórz

4) procedura na wypadek zakażenia otwórz

5) procedura utrzymania w czystości pomieszczeń otwórz

Wszystkie potrzebne dokumenty znajdziecie poniżej w Aktualnościach.

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa.

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów.

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym;

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego dzieci 10 i 11 letnich w pływaniu

Wpisane przez: p. Robert Guzik
Utworzono: 19 kwiecień 2016

podium 192x156W dniu 16.04.2015r. uczniowie klasy sportowej pływackiej (IVB SP) wzięli udział w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego dzieci 10 i 11 letnich w Strzyżowie. Spośród 23 uczniów klasy dla 10 był to pierwszy start. Nie obyło się bez tak zwanej „dyskwy”, ale pomimo przykrej nauczki, wszyscy dzielnie uczestniczyli w rywalizacji na swoich dystansach. Stres, tylko w niektórych przypadkach spowodował „paraliżJ i opanowane dotychczas umiejętności poszły w zapomnienie. Jednak wszyscy uczniowie przepłynęli swoje dystanse i zapowiedzieli, że następny raz będzie zdecydowanie lepszy. W przypadku tych, którzy mieli już pierwsze doświadczenia, okazało się, że zrobili oni bardzo duże postępy, co widoczne było w podsumowaniu progresu zawodników w „wynikach live” z MOPu. Tu wyniki (http://www.megatiming.pl/contest/cad696da-4a0a-4c60-b354-2df656b910ef). Zawodnicy, którzy byli już wcześniej sklasyfikowani w „rankingu europejskim” poprawili znacznie swoje życiówki. Wszyscy uczniowie wrócili do domów bardzo zadowoleni. Najlepszą naszą zawodniczką w roczniku 2006 okazała się Aleksandra Szelc, od przyszłego roku uczennica klasy sportowej, która powstaje spośród uczniów klas III. Ola zwyciężyła na 100 metrów stylem zmiennym i trzykrotnie dopłynęła na drugim miejscu na 100 dowolnym, 100 i 200 grzbietem W roczniku 2005 wspaniale popłynęła Ilona Stachowicz, która na dystansach 100 i 200 grzbietem zdobyła „srebro”, a na 100 dowolnym „brąz”. Nie wszyscy też startowali w 100 % sprawności. Katar i kaszel przeszkadzał w pływaniu…. Jednak wszyscy zasługują na słowa uznania. Jesteśmy pewni, że kolejne starty przyniosą nowe życiówki i wspaniałe wyniki. Jak na razie dobrze się bawimy i uczymy się, że tylko pracą i zaangażowaniem można osiągnąć super wyniki, ale one nie przychodzą od razu. Czasem trzeba poczekać cierpliwie. Najważniejsze, żeby nikt nie przeszkadzał i nie wywierał presji. Dziękujemy też rodzicom, za kibicowanie i choć było ciasno, za to, że wspierali swoje pociechy… ;-) (i byli grzeczni). Pozdrawiamy również dziadzia Mai, który „straciłł emerytury” J))).