Pasowanie na ucznia w roku szkolnym 2021/22

Wpisane przez: p. J. Krupa, p. M. Wach, p. D. Łasowska

foto1

W dniu 9 września 2021 roku odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas Ia, I b i Ic.

Uczniowie klas pierwszych od początku roku szkolnego przygotowywali się do pierwszego występu w naszej szkole. Na początku uroczystości pierwszoklasiści  zostali powitani przez starszych kolegów z klasy IIIc. Później z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami oraz godnie reprezentować swoją szkołę i klasę. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania wielkim, zaczarowanym ołówkiem.

Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zestawy przyborów szkolnych.
To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy wielu sukcesów, a także dobrego i spokojnego roku szkolnego 2020/2021.