Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas

Lekcja biblioteczna w Centrum Multimedialnym w KBP

Wpisane przez: p. A. Kijowska
Odsłony: 33

foto1

6 października klasa 2a wybrała się do Centrum Multimedialnego w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej na pierwsze zajęcia z cyklu „oTWÓRZ wiedzę na tablecie!”. Była to lekcja biblioteczna dotycząca kosmosu, układu słonecznego, zjawiska grawitacji oraz historii misji kosmicznych.

Korzystaliśmy z tabletów i aplikacji edukacyjnych w rzeczywistości rozszerzonej (AR), np. Space 4D, NASA Science: Humans in Space, Moon Atlas 3D. Po włączeniu odpowiedniej aplikacji, przykładając tablet do rysunków : planet, pojazdów i kapsuł kosmicznych, uczniowie mogli oglądać  obiekt w 4D i w przekroju. A na zakończenie zajęć  każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe selfie w rakiecie.

Zajęcia bardzo się dzieciom podobały i z niecierpliwością już czekają na kolejne spotkania.

Przewiń na górę