Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas

Uczymy się i doskonalimy umiejętności - klasa 2b

Wpisane przez: p. M. Rodzeń
Odsłony: 94

Uczymy się i doskonalimy umiejętności – udział klasy 2B w warsztatach  cukierniczych i pieczenia pizzy włoskiej.

 lizaki1lizaki2       

   Cieszymy się , że mogliśmy odebrać nagrodę dla całej klasy i zwiedzić Muzeum Lizaka w Jaśle. Poznaliśmy historię cukiernictwa , dotykaliśmy  „kosmicznych” maszyn i eksperymentowaliśmy poznając aromaty. Obserwowaliśmy  też proces przygotowywania masy lizakowej, wybieraliśmy barwniki i aromaty smakowe i wykonywaliśmy samodzielnie lizaki  w różnych kształtach. Pięknie pakowaliśmy i podziwialiśmy cudeńka naszych kolegów. Radości było co niemiara.

    Kolejną częścią wycieczki były warsztaty przygotowywania pizzy włoskiej. „Głodomorki” z 2B samodzielnie pod czujnym okiem Mistrza Pizzy tworzyli bogate w składniki pizze, chętnie odpowiadając na zagadki. Super wypieczone w oryginalnym piecu na drewno- pizze- konsumowaliśmy rozmawiając o wrażeniach.   Wesołym i rozśpiewanym busikiem wróciliśmy do szkoły.

 Oto fotorelacja:

foto1

Przewiń na górę