Uczymy się i doskonalimy umiejętności - klasa 2b

Wpisane przez: p. M. Rodzeń

Uczymy się i doskonalimy umiejętności – udział klasy 2B w warsztatach  cukierniczych i pieczenia pizzy włoskiej.

lizaki1lizaki2

Cieszymy się , że mogliśmy odebrać nagrodę dla całej klasy i zwiedzić Muzeum Lizaka w Jaśle. Poznaliśmy historię cukiernictwa , dotykaliśmy  „kosmicznych” maszyn i eksperymentowaliśmy poznając aromaty. Obserwowaliśmy  też proces przygotowywania masy lizakowej, wybieraliśmy barwniki i aromaty smakowe i wykonywaliśmy samodzielnie lizaki  w różnych kształtach. Pięknie pakowaliśmy i podziwialiśmy cudeńka naszych kolegów. Radości było co niemiara.

Kolejną częścią wycieczki były warsztaty przygotowywania pizzy włoskiej. „Głodomorki” z 2B samodzielnie pod czujnym okiem Mistrza Pizzy tworzyli bogate w składniki pizze, chętnie odpowiadając na zagadki. Super wypieczone w oryginalnym piecu na drewno- pizze- konsumowaliśmy rozmawiając o wrażeniach.   Wesołym i rozśpiewanym busikiem wróciliśmy do szkoły.

Oto fotorelacja: