„Jestem widoczny, jestem bezpieczny” – akcja realizowana w ramach programu Prezydenta Miasta Krosna

Wpisane przez: p. D. Łasowska

We wtorek, 12 października 2021 r., w naszej szkole odbyło się spotkanie pierwszoklasistów z przedstawicielami krośnieńskich służb mundurowych: policji, straży miejskiej, straży pożarnej.  Celem spotkania było poszerzenie i utrwalenie wiedzy najmłodszych uczniów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia (kontakt z obcym psem czy nieznajomym człowiekiem).
Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w rozmowie, trafnie odpowiadały na pytania związane z poruszanymi problemami.

Na zakończenie uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl o znakach drogowych, wzięli udział we wspólnym pląsie, otrzymali zestaw odblasków i edukacyjną kolorowankę.