Szkoła do Hymnu - nauczanie początkowe

Wpisane przez: p. M. Sawicka_Jodłowska

W dniu 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział wogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” 2021.

O symbolicznej godzinie 11.11 dumnie rozbrzmiały szkolne mury. Ze wszystkich klas popłynęły słowa i melodia „Mazurka Dąbrowskiego”. Poprzez wspólne odśpiewanie hymnu narodowego pragnęliśmy uczcić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, upamiętnić ważne wydarzenia z historii, a nade wszystko oddać hołd tym, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny „(…) By nie zginęła, byś mógł mówić – Polska!”

bukiet