Wizyta 1D w Straży Pożarnej

Wpisane przez: p. A. Bałaban

stra915 czerwca uczniowie klasy 1d wybrali się na wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków mogli z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy dowiedzieli się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumieli, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy 112 i 998. Z wycieczki uczniowie wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień.