Promujemy nasze pomysły i umiejętności w SP 14

Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla
Odsłony: 234

roboty 10W styczniu w naszej szkole odbyły się dni promocji podczas których uczniowie i nauczyciele przygotowali ciekawe atrakcje sportowe, artystyczne i naukowe dla przyszłych pierwszaków. Podczas jednego z takich wtorkowych spotkań wychowankowie klas 6D i 5B przedstawili przygotowany wcześniej program pokazowy z udziałem 8 robotów Photon, zakupionych w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Taniec robotów zaciekawił liczną grupę przedszkolaków, które z zainteresowaniem i z pomocą starszych kolegów mogli samodzielnie zaplanować trasę robocików. Dzięki aplikacji Photon Edu oraz matom edukacyjnym programowanie stało się ekscytującą zabawą, a nasze Photony mieniły się kolorami i wydawały różne odgłosy.

Również w styczniu podczas zajęć robotyki uczniowie klas 6D i 5B zaprojektowali i dokonali wydruku pierwszych próbnych prac związanych z Konkursem Skriware 2023/2024 opartego na wykorzystaniu technologii i druku 3D. Tematem tegorocznej edycji są projekty, które odkryją nowe możliwości robotów. Pierwsze projekty już się pojawiły.

foto1

Przewiń na górę