Kreatywne projekty 3D i programowanie robotów

Wpisane przez: Marzena Pelczar
Odsłony: 44

 

Dzięki zakupionym w ramach programu #Laboratoria Przyszłości robotom Photon możemy wzbogacać naukę programowania. Uczniowie mogą obserwować efekty swej pracy dzięki robocikowi, który potrafi się poruszać, wydający dźwięki, reagować na gesty, słowa i światło.

W marcu, w dwuosobowych zespołach uczniowie układali instrukcje dla Photonów. Każdy zespół tworzył krótki program, w którym roboty miały współpracować ze sobą. Efektem było lepsze zrozumienie i utrwalenie podstawowych poleceń, a także kreatywność i zaangażowanie uczniów.

W klasach szóstych na lekcjach informatyki oraz na zajęciach pozalekcyjnych projektowaliśmy modele 3D. Dzięki możliwości ich wydruku na drukarce 3D mogliśmy zobaczyć efekt naszej pracy projektowej w krótkim czasie. Powstały modele tematycznie związane z okresem wielkanocnym oraz z Konkursem Skriware „O czym marzą  roboty?”

foto1

Przewiń na górę