Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Tydzień Edukacji Globalnej

Wpisane przez: p. K. Rygiel-Hałucha
Odsłony: 1859

Logo

     Co roku w listopadzie w wielu krajach świata obchodzony jest Tydzień Edukacji Globalnej (TEG). Każdego roku obchodzony jest on z innym motywem przewodnim. Tegoroczne hasło brzmi "Wybierz zrównoważony styl życia!" 15. edycja Tygodnia Edukacji Globalnej, organizowanego przez Centrum Północ Południe przy Radzie Europy, odbywa się w całym kraju w dniach 16-24 listopada 2013 r. Ideą Tygodnia jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur. Inicjatywy Tygodnia mają przyczynić się do pobudzenia aktywności młodych ludzi na rzecz bardziej sprawiedliwego świata, ukazywać konkretne możliwości zaangażowania i uświadomić im w tym kontekście odpowiedzialność za własne działania. W Tygodniu Edukacji Globalnej w naszej szkole zaplanowaliśmy cały szereg działań, między innymi:

  • projekcje filmów o tematyce globalnej, ekologicznej i dotyczących prawidłowego żywienia,
  • szafing,
  • konkurs plastyczny "Człowiek kupuje rozsądnie",
  • konkurs wiedzy "O prawach człowieka",
  • debatę "O wodzie",
  • realizację projektu edukacyjnego „Czy nie przesadzamy z ilością potrzebnych nam ubrań"- świadoma konsumpcja,
  • festiwal filmowy o tematyce Slow Food „SLOW FOOD Festival"- „Korporacyjna Żywność (Food, Inc.)", „Bakalie dietetyczne słodycze", „Niebo w Gębie", „Zdrowy posiłek", „10 Zasad Zdrowego Odżywiania",
  • festiwal filmowy o tematyce globalnej „Ubóstwo i konsumpcja"- „Chiny w kolorze blue" „W pogoni za szczęściem" oraz „Slumdog Milioner z Ulicy".
Przewiń na górę