Festiwale filmowe

Wpisane przez: organizatorów: p. M. Pelczar, p. K. Rygiel-Hałucha, p. R. Nowak-Kogut

Logo

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej zorganizowaliśmy w naszej szkole dwa Festiwale filmowe o tematyce globalnej. W ramach festiwalu o tematyce slow food „Slow Food Festival: żyj smacznie i zdrowo" uczniowie klas IV i VI obejrzeli następujące filmy: „Korporacyjna Żywność" „Bakalie dietetyczne słodycze", „Zdrowy posiłek", „10 Zasad Zdrowego Odżywiania". Pokazom filmowym towarzyszyły prezentacje multimedialne o tematyce slow food. Festiwal filmowy o tematyce globalnej „Ubóstwo i konsumpcja" odbył się w szkolnych salach lekcyjnych wyposażonych w tablice interaktywne. W ramach festiwalu uczniowie klasy IV a, IV c i V a obejrzeli filmy „Chiny w kolorze blue" „W pogoni za szczęściem" oraz „Slumdog Milioner z Ulicy".