Spotkanie projektowe programu ERASMUS na Sycylii

Wpisane przez: p.Anna Antoniuk
Odsłony: 1590

erasmus plus 0W dniach 19-26 listopada grupa naszych uczniów i nauczycieli uczestniczyła w spotkaniu projektu programu ERASMUS na Sycylii. Gospodarzami spotkania byli nauczyciele i uczniowie ze szkoły w Misilmeri.

19 listopada 2016 roku

  • Przylecieliśmy do Palermo. Na lotnisku czekali na nas uczniowie i rodzice goszczący dzieci oraz włoscy nauczyciele.

 


20 listopada 2016 roku

  • Dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez goszczące  ich rodziny, natomiast nauczyciele wybrali się  na wycieczkę do uroczego nadmorskiego miasteczka Cefalu.

21 listopada 2016 roku

  • W poniedziałek odbyło się oficjalne powitanie gości przez społeczność szkolną - uczniów i nauczycieli oraz rodziców. Dyrektor szkoły pani Rita La Tona dokonała prezentacji partnerów. W tym dniu odbyło się również oficjalne spotkanie z Burmistrzem Miasta.

Po obiedzie młodzież brała udział w grach zespołowych prowadzonych przez lokalnych harcerzy. Było bardzo wesoło.

erasmus plus 222 listopada 2016 roku

  • Wszyscy uczestnicy programu wzięli udział w całodniowej wycieczce do Erice, Salinas i Marsali. Była piękna , słoneczna pogoda , która sprzyjała oglądaniu wspaniałych sycylijskich widoków. Oprócz pięknych  krajobrazów można było zobaczyć również wspaniałe zabytki sycylijskiej architektury. Uczestnicy wycieczki zwiedzili też słynne  piwnice w których wytwarzane i składowane jest jedno z bardziej znanych włoskich win - Marsala.

Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń  wróciliśmy do hotelu i rodzin.

23 listopada 2016 roku

  • Nauczyciele i uczniowie spotkali się w szkole i wzięli udział w szkoleniu „Ekspert w technologii IT – nauczanie i uczenie się”. Później wszyscy spotkali się na warsztatach gry w szachy. Prowadził je A. Arnetta - Mistrz Szachów Światowej Federacji Szachowej. Uczniowie uczestniczyli również w  warsztatach pod hasłem „Czas na Kodowanie”.

24 listopada 2016 roku

  • Od samego rana nauczyciele i uczniowie brali udział w zorganizowanych w szkole  zajęciach: nauczyciele w szkoleniu z projektowania gier , uczniowie zaś  w warsztatach z tworzenia gier planszowych. Po przerwie nastąpiła prezentacja gier stworzonych przez każdy kraj partnerski oraz odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów.

etrasmus plus 1Wieczorem nauczyciele wsieli udział w uroczystej kolacji pożegnalnej, natomiast uczniowie w tym czasie uczestniczyli w spotkaniu  zorganizowanym przez goszczące ich rodziny.

25 listopada 2016 roku

  • Wszyscy uczestnicy spotkania wraz z przewodnikiem zwiedzali Palermo. W tym czasie mieliśmy okazję i możliwość zobaczenia z bliska wielu wspaniałych zabytków tego pięknego miasta oraz pospacerowania jego klimatycznymi uliczkami.

26 listopada 2016 roku

  • Po serdecznym pożegnaniu na lotnisku, zaproszeniach do Polski, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Około godziny 20 dotarliśmy na dziedziniec naszej Czternastki, trochę zmęczeni, ale mimo tego, bardzo zadowoleni! Warto było zobaczyć Sycylię!
Przewiń na górę