Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

KUCHNIA REGIONALNA PODKARPACIA

Wpisane przez: p. Katarzyna Rygiel Hałucha
Odsłony: 1640

kuchnia regionalna2Polska Kuchnia podzielona jest na dziesięć regionów kulinarnych. W każdym z tych regionów wytworzyła się specyficzna kuchnia w zależności od produktów w niej używanych, bogactwa produktów leśnych i rolnych, hodowli bydła, trzody i drobiu czy dostępności do rzek, jezior i mórz, dużą rolę odegrało też położenie geograficzne. Kuchnie regionalne zachwycają i to one często są jednym z argumentów, by pojechać na weekend na Podkarpacie, Polesie czy do Białowieży. Z dumą prezentujemy efekty projektu: „Czy znam rodzimą kuchnię regionalną?” przygotowanego przez uczennice klasy VI a pod kierunkiem nauczyciela przyrody.

foto

Przewiń na górę