Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Wizyta w Misilmeri na Sycylii

Wpisane przez: p. M. Gronicka
Odsłony: 3756
 W ramach realizacji projektu Socrates – Comenius przedstawiciele uczniów i nauczycieli z naszej szkoły odwiedzili w dniach 24-29 października 2011 partnerską placówkę w Misilmeri na Sycylii. W spotkaniu wzięli udział również nauczyciele i uczniowie ze szkoły ze Stambułu. Uczniowie przez tydzień mieszkali u włoskich rodzin, wspólnie braliśmy udział w różnorodnych zajęciach kulturalno - edukacyjnych ćwicząc komunikację w językach angielskim i włoskim oraz poznając życie i kulturę mieszkańców. Podczas uroczystego powitania obejrzeliśmy wspaniale przygotowaną część artystyczną złożoną z elementów polskich, włoskich i tureckich, mieliśmy okazję skosztować tradycyjnych potraw włoskich przygotowanych przez uczniów, ich rodziców i nauczycieli, nasi uczniowie również przedstawili część artystyczną a następnie odwiedziliśmy placówki wchodzące w skład kompleksu szkół.
Podczas wizyty obserwowaliśmy zajęcia edukacyjne we włoskich szkołach, porównywaliśmy systemy edukacyjne, formy i metody pracy oraz sposoby dokumentowania zajęć szkolnych. W trakcie kolejnych dni wizyty braliśmy udział w pracach nad produktami projektu. Efektem wspólnych działań jest już wydana książka o przygodach trójki bohaterów w Turcji, Włoszech i w Polsce. Obecnie pracujemy nad wydaniem płyty DVD, słownikiem wielojęzykowym, książką kucharską oraz folderami historycznymi i geograficznymi. Podczas pobytu na Sycylii zwiedziliśmy również miejsca wpisane na Światową Listę UNESCO poznając historię i kulturę tej pięknej wyspy. Międzynarodowa praca nad projektem to wspaniała okazja do wykorzystania języka obcego w praktyce, realizacji wspólnych celów oraz do bezpośredniego kontaktu z innymi kulturami dzięki czemu jesteśmy świadomi naszej tożsamości narodowej i istniejących między naszymi kulturami podobieństw i różnic. Jest to również doskonała okazja do nawiązania międzynarodowych przyjaźni.

foto.gif
Przewiń na górę