SP 14 z Erasmusem+ na Cyprze

Wpisane przez: p. Anna Krupa
Odsłony: 2091

cypr 0Uczniowie MZS z OI SP 14 wraz z nauczycielami odbyli kolejną podróż po Europie – tym razem byli w Limasoll, drugim co do wielkości mieście na Cyprze, które rozciąga się wzdłuż południowego wybrzeża.

Program Erasmus+ między innymi umożliwia zorganizowaną mobilność – wyjazdy w celach edukacyjnych uczniów oraz kadry nauczycielskiej, współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. Głównym celem projektu jest poprawa jakości kształcenia poprzez zastosowanie skuteczniejszych metod, budowanie dialogu międzykulturowego i międzypokoleniowego, efektywny rozwój zawodowy nauczycieli, poszerzanie i praktyczne wykorzystywanie umiejętności językowych.

Koordynatorami projektu są: wicedyrektor Alicja Szepelak, Matylda Gronicka i Agnieszka Kmon. Uczniowie oraz nauczyciele z Polski, Cypru, Turcji, Hiszpanii i Włoch pracowali nad projektem „Play with me and teach me” – „Baw się ze mną i ucz mnie – tradycja i nowoczesność w aktywizującym nauczaniu”. W ramach działań projektowych uczestniczyli w szkoleniu z robotyki edukacyjnej, seminarium „gry teatralne”, lekcji „enigmo”, prezentowali gry używane w klasach, w języku angielskim.

Wszyscy uczestnicy odbyli interesującą wycieczkę do Nikozji, stolicy Cypru. Zwiedzili Curium, miejsce archeologiczne, niezwykły starożytny amfiteatr, który jest obecnie używany na potrzeby koncertów i spektakli teatralnych. Uczniowie mieszkali u rodzin cypryjskich, co dało im możliwość kształcenia czynnego języka angielskiego, poznania kultury i tradycji greckich.

Wrażenia z wyjazdu pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Anna Krupa